KREATOR ZLíN 15/2/2009

16. února 2009 v 16:08


Chaos Over Europe Tour 15/2/2009
Kreator
Speciální hosté: Caliban (Ger)
Eluveitie (Swi)
Emergency Gate (Ger)

Zavítala jsem opět do Zlína do Masters of Rock Cafe. A to tentokrát na Emergency Gate, Eluveitie, Caliban a hlavní kapelu KREATOR.
Koncík začal v 19:30 hod a to za mohutného zvuku kapely Emergency Gate. Od této kapelky jsem v podstatě nic zvláštního neočekávala, ale mohu říct, že mě dost překvapila. Sice ten první dojem, když jsem viděla! (negelovaného týpka, v bílém oblečku a to s typickými rysy germána). Tak jsem si řekla: "Bože, co to bude!" Ale zdání klame).
Zvuk kytar výborný a čitelný. Silný hlas a energie zpěváka také super. Atmoška v poho, děcka se cítili hustě, staříci poklepávali nožkami. Takže mohu říct, že první kapelka se vydařila. Ale z večera určitě nebyla nejlepší.

Emergency Gate - Gold & Glass
Chvilku pauza, což na podiu se začali objevovat lidé z kapely Eluveitie. Kapelku Eluveitie jsem nikdy neslyšela. Přesto jsem se na ni velice těšila, protože spoustu lidí si jí vždy pochvalovalo. No a spokojenost byla. Nedá se ani popsat jak tóny této kapely, mě vtáhly do jakési super náladičky. Zpěvák - pleš , v zadu na zbytku vlasu namotané čtyři dredy, vřeštěl do mikrofonu a rozhýbal celý sál lidiček. A také mě překvapil tím, že co dochroptěl si narval do pusy jakousi píšťalku, na kterou vyhrával chytlavé melodie, po dopískání jí zase strčil do kapsy a chroptěním zas rozpohyboval lidičky (nechápu jak to udýchal - fakt borec) nadále hrál ještě na strunný nástroj, který bohužel nedokážu popsat. Dále v kapele, byly dvě dívky. Jedna hrála na housle a druhá na nějaký nástroj (opět, nevím, co to bylo za nástroj - nemám v tom přehled). Obě také zpívaly vokály, které trochu splynuly, takže si myslím, že mohly být výraznější. Ale na dobrém zážitku mi to neubralo. Občas si s nimi zahrál některé písně kytarista z Caliban, takže lidé fakt pařili a atmosféra stoupala do hvězdných výšin. FAKT nářez!!!
ELIVEITIE jedním slovem fakt MASAKR.

Eluveitie "Inis Mona"


Tak jsem si řekla, že když ELUVEITIE byli super, že Caliban musí být ještě lepší, ale …… Popravdě řečeno na kapelu Caliban jsem se těšila ze všech kapel nejvíc. Byla jsem však zklamaná. Nebylo to však kapelou, ale lidmi. Lidé se očividně těšili na zlatý hřeb večera a to KREATOR.
Jedním slovem v podstatě Caliban vypískali tichem. Takže po první písni se v sálu rozeznělo ticho. Po druhé písni lidé stáli a začali řvát heslo KREATOR. Když se zpěvák snažil lidičky nějak rozproudit a to že chtěl, aby utvořili uličku. Nastalo opět trapné ticho. A také se ozývali trapné hesla Fuck you atd.. Mno kapela byla dost rozladěná tak začal zpěvák být docela arogantní, takže řekl něco v tom smyslu, že jsme špatné publikum, že se nepaříme. Zahráli asi 5 písní a ukázali pěstí a smutně odešli. A to měli hrát asi tak 45 min,a hrály jen 25 min. Lidé jim ,nedali vůbec prostor, aby se předvedli…Takže jsem byla také smutná. Myslím, že Caliban už do Zlína nezavítají …

Caliban - The Beloved And The Hatred


No a na závěr KREATOR. Mohu říct, že výborné. Sál se naplnil, že lidé se na sebe lepili. Stála jsem až vzadu a jelikož se přede mě postavilo asi pět plešatých chlapů vysokých jako hora, tak jsem nic neviděla. Ale zvuk fakt nadupaný. Takže po první písni, když všichni před mnou máchali hlavou, jsem se modlila, aby nezačali skákat. Bohužel mé nepřání se vyplnilo. Týpci začali skákat… Udělalo se nechutné vedro a dost nedýchatelno. Takže NA KREATORu jsem vydržela asi tak … 7 písní …a pak jsem to vzdala… nemohla jsem dýchat tak jsem se vyškrábala ze sálu ven a poslouchala z druhé místnosti. I tak jsem měla zážitek. Pak jsme jeli domů, protože i únava nás všechny zlomila. Celkový pocit z večera byl super příště tam určitě pojedeme zase.

Kreator-Enemy of God
zas někdy J
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lol lol | 30. května 2009 v 15:29 | Reagovat

http://www.Marie-gets-Deflowered.com/?id=55870f3a

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama