Krkonoše - sestřih z dovolené :)

10. června 2008 v 8:21 |  Videa hory a kam na výlet ve videu

Předem mě omluvte za chyby(opravím to až budu mít časík)

V Krkonoších jsme nachodili celkem přes 80 km. Začlo to příjezdem v úterý v 16:00 hod do Harrachova. Vyrazili jsme tedy na cestu až ke Krkonošské snídani, kde nás chytla bouřka a znemožnila pokračování v cestě. Proto jsme přespali na zápraží informační budky. Výhodu to mělo v tom, že na nás nepršelo a nemuseli jsme stavět stan.

Druhý den jsme vstali asi v sedm. Nasnídali jsme se a vyrazili jsme dlouhou cestu asi 29 km. Petr měl batoh tak cca 30 kg a já 20 kg. V batohu jsme si nosili stan, spacák, oblečení, pití a jídlo. Takže jsme vyšli na Tvarožník (1322 m.n.m.). Z Tvarožníku hřebenovkou po červené značce (cesta Česko-polského přátelství) dorazili jsem až k Slonecznik. Seděli jsme na kamenech a přemýšleli nad cestou , že byla super atd.Že jsme i párkrát sešli z cesty, aby jsme se třeba podívali na pramen Labe a pak se zase vrátili zpět na červenou. Podstatě už jsme toho měli moc. Koukáme v dálce na Sněžku a pak Já dostanu střeštěný nápad. Dojdem až na Sněžku a tam dole někde přespíme :). Petr se na mě tak podíval jako, že jsem blázen, ale přikývl. Tak jsme šli dál a opravdu na Sněžku. Dorazili jsme tam tak v 19:00 hod. Chytla nás bouřka a zima jak CYP. Na Sněžce už zavříno, takže žádný čaj a můj tajný plán v hlavě (že se na Sněžce ubytujem) ztroskotal. Dolu ze Sněžky jsme šli tak cca za 15 min. Dali jsme se myslím, že po modré. Petr řekl , že mám hledat místo na přespání. No, ale hledej si místo na stan v rašeliništi. Nohy mě pálely, už jsem opravdu mlela z posledního. Nekonečné čtyři km. Když tu se náhle objevila Luční bouda . Moc jsme se neradovali, protože všude už bylo po páté na ostatních boudách zavřeno, ale tady svítilo světýlko v okně. Rychle jsem zrychlila a vtrhla do dveří. Recepce zavřená. Šla jsem do restaurace. Zničená jsem se zeptala zda nás ubytujou a byla tam recepční " můj ANDĚL". Ubytovala nás za 400 na osobu. Jinak jsme mohli mít 230 a mohli jsme spát na zemi, ale moje nožičky potřebovaly relax. Usnuli jsme do 5 vteřin.

Ráno slunko nás probudilo asi v pět. Po desáté jsme vyrazili do Špindlu asi cca 10-15 km. Tam jsme relaxovali v autokempu. A další den konečně bez batohu jsme se šli projít na Labskou boudu cca kolem 18 km . Ze Špindlu 9,5 a zpět. Zbalili jsme stan. A pak jsme ťapali za kolegy z práce na hotel Horal, kde jsme měli firemní akci a kde jsme šli naše těla uložit do bázenu .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama